Novinky

Informace o veřejné dopravě v Jihomoravském kraji a Brně č.47 – 2019

21. 12. 2019

Další porce informací z IDS JMK. Pro Vojkovice jsou důležité zejména následující informace:

Prodej jízdenek IDS JMK i ve vlacích

Zásadní novinkou dlouhodobě požadovanou cestujícími je zajištění prodeje jízdních dokladů IDS JMK i ve vlacích ČD a RegioJet. Ostatní železniční dopravci přímo ve vlacích jízdenky IDS JMK neprodávají. Doporučujeme si jízdenky koupit dopředu nebo využít aplikaci IDS JMK POSEIDON.

Pokud cestující pojede ze stanice, kde nebude v provozu pokladna, obdrží jízdenku bez příplatku, pokud bude pokladna v provozu, zaplatí k ceně jízdenky příplatek 50 Kč. 

Usměrněný nástup do vlaku pro cestující bez platné jízdenky – jen pro linky S2 a S3

Usměrněný nástup cestujících je další novinkou při přepravě vlaky. Cestující na linkách S2 a S3, kteří nebudou mít platnou jízdenku, budou mít povinnost nastoupit   o vozu nebo části vlaku vyznačeného vodorovným zeleným pruhem. Tento vůz bude přibližně uprostřed vlaku. Ve vyznačené části vlaku se bude pohybovat často průvodčí a zajišťovat prodej jízdních dokladů. 

V nutných případech bude možné nastoupit i do jiné části vlaku, ale v tom případě bude mít cestující povinnost se bez prodlení přesunout do vyznačené části vlaku. 

Toto pravidlo neplatí pro osoby se zhoršenou schopností pohybu a orientace, pro doprovod dítěte do 3 let a cestující s kočárkem či jízdním kolem. Rovněž na jiných linkách než S2 a S3 bude zachován stávající stav.

 

Informace ve formátu .pdf jsou dostupné zde.