Výlety po okolí

Rozhledna akátová věž Výhon

rozhledna Rozhledna je otevřena nonstop, celoročně, vstup volný. Přistup k rozhledně je pouze pěšky. Vjezd motorových vozidel k rozhledně je zakázán.
Celková výška rozhledny: 17,7 m, Vyhlídková plošina: 14,5 m, Nadmořská výška turistického areálu: 355 m. n. m, Nadmořská výška vyhlídkové plošiny: 369,5 m, Počet schodů: 76 (z toho 3 betonové, 61 dřevěných 12 kovových, GPS souřadnice: Loc: 49°2’31.017″N, 16°38’20.37″E, Stavební materiál: akátové dřevo

Cykloturistika po regionu Židlochovicko

Vyražte na okolo do Vojkovic a okolí. Přehledný soubor celkem 10 tras v přilehlém regionu Vám opravdu usnadní orientaci.

Soubor map najdete ke stažení zde.

 Poznejte Rajhrad

Rajhrad_-_Klášter_-_Věže

Chcete li si udělat krátký výlet (asi 3 km), přijeďte vlakem do Rajhradu. Vydejte se pěšky směr Holasice, odbočíte přes dráhu do obce a pod Kaplí sv. Václava dojdete až k mlýnskému náhonu, který se vine od rajhradského kláštera až do Vojkovic. Přes náhon přejdete přes kovanou lávku, která vás nasměruje na cestu lemovanou stromy, vedoucí mezi poli a kolem náhonu k rajhradskému Benediktinskému klášteru. Zde můžete navštívit Památník písemnictví na Moravě a Benediktinský klášter. Půjdete-li od kláštera k Rajhradu, za mostem přes náhon najdete odbočku do Rajhradské bažantnice, která vede do Popovic. Zpět do Rajhradu se dostanete po Brněnské vinařské cyklostezce. Trasa měří asi 8 km.