Informace o cestování v Jihomoravském kraji

12. 8. 2022

Vážení cestující,

začalo foukat ze strnišť a děti se už pomalu připravují na cestování do školy. Stavbaři a údržbáři se však nevzdávají a rozjíždějí další a další stavby, opravy a rekonstrukce. Skvěle jim sekundují obce, spolky a hasiči neúnavně pořádající hody, dožínky a jiné veselice. Proto v dalších dnech očekávejte celou řadu změn a úprav v dopravě. Seznamte se s nimi, ať třeba při odjezdu z hodů nezůstanete na nesprávné zastávce až do rána. Jitra jsou již chladná.

A nyní k rychlému přehledu:

o tomto a příštím víkendu se do Adamova dostanete opět jen přes Křtiny ale zato každou půlhodinu. Víkendové přesuny zastávek očekávejte ve Velkých Pavlovicích, Strhařích, Jevíčku, Velkých Bílovicích, Přítlukách a dokonce i v Laa an der Thaya. O víkendu bude v Brně pokračovat série výluk na tramvaji 1 mezi Mendlovým náměstím a Pisárkami. Již od pátku začíná výluka mezi Strážnicí a Hodonínem – vlaky S91 budou nahrazeny busy. Od pondělka linka 152 v Blansku jede po jiné trase. Z Nuzířova nebude vůbec možné dojet do Lipůvky, silnice bude neprůjezdná.

A na závěr výborná zpráva pro milovníky sklepní turistiky – od pondělí po více než měsíční výluce opět začnou jezdit motoráčky S52 mezi Zaječím, Čejčí, Mutěnicemi a Hodonínem. Co se tam příští týden podívat, jak uzrály hrozny?

 

A co dělat o krásném víkendu? Akcí je opět hodně. Na prvním místě zmíníme vinařskou akci v Blatnici pod Sv. Antonínkem – v sobotu tam vypravujeme speciální autobusy 932 z Veselí v čase 17:19. Na druhém konci kraje za jeho hranicemi – v hraničním městečku Laa an der Thaya –  se koná tradiční cibulová slavnost, program mají i v češtině (https://1url.cz/YrHah) dojeďte tam přímo z Brna autobusem 104! V Telnici u Brna se koná výstava historických autobusů. A v Brně u přehrady na Hradě Veveří se koná festival Hrady, tam dojedete linkou 303.

Podrobnosti se dozvíte níže:

Integrované novinky

 

Přejeme krásný přelom léta!